Szlak ekologiczno-przyrodniczy "Doliną Liwca"

Szlak ekologiczno-przyrodniczy "Doliną Liwca" - ilość obiektów na szlaku: 30

Instrukcja instalacji

Uwaga !

Do korzystania z aplikacji opracowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną potrzebne jest urządzenie mobilne typu PDA lub smartfon, wyposażone w system operacyjny MS Windows, taki jak np: Pocket PC 2000, 2002 lub Windows Mobile 2003, Smartphone 2003, Windows Mobile 2003 Second Edition, Windows Mobile 5.0, 6.0 lub nowszy kompatybilny. Ponadto na czas instalacji potrzebny jest również komputer stacjonarny lub laptop z systemem Windows XP lub nowszym, wyposażony w gniazdo USB oraz w dostęp do sieci Internet.


  1. Podłącz urządzenie (palmtop, smartfon, PDA, etc..) do komputera stacjonarnego lub laptopa. Zaczekaj aż urządzenie zostanie całkowicie wykryte i zsynchronizowane. Poznasz to po tym, że ikona ico przestanie się obracać.

  2. Następnie należy pobrać plik zawierający Szlak ekologiczno-przyrodniczy "Doliną Liwca" klikając na ten link i zapisać go na dysku twardym komputera stacjonarnego, w założonym wcześniej katalogu, o dowolnej nazwie np: "C:\LGD".

  3. Po zapisaniu pliku należy go uruchomić klikając dwukrotnie na jego nazwę, a następnie odpowiadając na kolejne pytania instalatora lub ewentualnie zmieniając standardowe podpowiedzi, doprowadzić instalację do zakończenia. Jeśli w trakcie instalacji nie było żadnych komunikatów o błędach, program powiniem być już zainstalowany. Można to sprawdzić odnajdujac ikonę ico programu w menu urządzenia.

Instrukcja obsługi programu (po zainstalowaniu na urządzeniu PDA)

  1. W menu urządzenia mobilnego wyszukaj ikonę programu ico i kliknij ją lub dotknij. Po krótkim czasie pojawi się ekran powitalny programu a następnie menu. Należy wybrać kolejno: "planuj trasę"/"wczytaj trasę"/"Wycieczka_Dolina_Liwca". Pojawi się lista obiektów, spośród których wybieramy ten, od którego chcemy rozpocząć zwiedzanie. Po zatwierdzeniu wyboru obiektu (klawisz ze strzałką do góry w dole ekranu) pojawi się ekran, na którym wybieramy opcję "nawiguj". Program wyznaczy trasę do wybranego obiektu od miejsca gdzie się aktualnie znajdujemy. Gdy przybliżymy się do wybranego, obiektu możemy wówczas odsłuchać informację związaną z tą lokalizacją (komunikat pojawi się po dotknięciu przycisku odtwarzania). Możemy również uzyskać dodatkową informację o obiekcie dotykająć przycisk obiektu.