"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania "Równiny Wołomińskiej"
współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER,
poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020.


Pierwszym celem operacji jest rozwój przedsiębiorczości również tej innowacyjnej mającej na celu wykorzystanie lokalnych rynków,
potencjałów i zasobów ludzkich również z grup de faworyzowanych, dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego z obszaru LSR.
Natomiast drugim celem jest zwiększenie aktywizacji mieszkańców oraz atrakcyjności terenów LGD głównie z grup de faworyzowanych i wsparcie obszaru LSR.
Rezultatem operacji będzie zredukowanie bezrobocia głównie w grupach de faworyzowanych, dla których dedykowany jest inkubator oraz Program Aktywności Lokalnej.
Innym rezultatem będzie pomoc przy zakładaniu i rozwijaniu działalności gospodarczej na terenach gmin z Powiatów Wołomińskiego i Wyszkowskiego będących w zasięgu LGD „Równiny Wołomińskiej”.
Kolejnym rezultatem będzie zwiększenie atrakcyjności rekreacyjnych terenu LGD „Równiny Wołomińskiej” poprzez udział w projektach współpracy oraz dzięki wykorzystaniu zasobów kulturalnych,
kulinarnych, przyrodniczych, ludzkich. Operacje te są realizowane w Ramach PROW 2014 – 2020 i LEADER działanie 19.


LEADER 2014 - 2020 - NABORY


Witamy na stronie LGD „Równiny Wołomińskiej”

Gminy LGD




LGD „Równiny Wołomińskiej”




Kolonie w Niedzicy 2017

Arrow
Arrow
Slider


Ukryj zdjęcia
23 października 2017

Kolejne spotkanie w Punkcie Doradztwa w Wołominie


3 października 2017

Zapraszamy na III Bieg z Naturą i Kulturą

Zapraszamy do udziału w III Biegu z Naturą i Kulturą, który odbędzie się w dniu 07.10.2017 r. o godzinie 11:00. START i META znajduje się przy Bibliotece Publicznej w Urlach ul. Poniatowskiego 11. Dystans jaki uczestnicy mają do pokonania wynosi 10 km. Aby wziąć udział w biegu należy się zarejestrować do dnia 05.10.2017 r. klikając w link: Rejestracja uczestników biegu. Poniżej znajduje się regulamin oraz mapa z trasą biegu. Udział w biegu jest BEZPŁATNY.

Regulamin Biegu

Rejestracja uczestników biegu

Mapa z trasą biegu 

 

 

 


3 października 2017

Dyżury w Punkcie Doradztwa – Dowiedz się więcej

Dyżury z Doradztwa organizacyjnego dla NGO – Andrzej  Rybus – Tołłoczko
Dyżury dotyczące doradztwa organizacyjnego dla powstających i istniejących organizacji pozarządowych, doradztwo podnoszące skuteczność NGO, fundraising i promocja.

             Październik                                                 Listopad                                                 Grudzień

03.10.2017 – 16:00 – 18:00                   07.11.2017 – 16:00 – 18:00                   06.12.2017 – 16:00 – 18:00
11.10.2017 – 15:00 – 17:00                   15.11.2017 – 16:00 – 18:00                   12.12.2017 – 16:00 – 18:00
17.10.2017 – 16:00 – 18:00                   20.11.2017 – 16:00 – 18:00                   19.12.2017 – 16:00 – 18:00
26.10.2017 – 16:00 – 18:00                   28.11.2017 – 16:00 – 18:00                   27.12.2017 – 16:00 – 18:00
30.10.2017 – 16:00 – 18:00

Dyżury Prawników:
Wtorek – 17:30 – 19:30 – Małgorzata Szczawińska Prawdzic – prawnik, Ewa Wypych – doradca finansowo-kredytowy
Czwartek – 17:30 – 19:30 – Radca prawny oraz  dwie osoby doraźnie w wyjątkowo skomplikowanych i złożonych sprawach Gabriela Czarnecka i Karol Ciepielewski
Dyżury Księgowego:
Wtorek (każdy) w godz. 18:00 – 20:00 – Danuta Cholewa – Dom Prawno – Finansowy sp. z o.o.


3 października 2017

Relacja z V Sportowej Paraolimpiady Pod Dębami w Ostrówku

W dniu 27.09.2017 pod patronatem LGD „Równiny Wołomińskiej odbyła się V Sportowa Paraolimpiada pod Dębami w Ostrówku.

Relacja z Paraolimpiady w TVP3 Warszawa (3:40)


29 września 2017

Szkolenie nt. Grantów

Zapraszamy wszystkie osoby, które nie mogły być na szkoleniu w dniu 28.09.2017 r. oraz osoby zainteresowane udziałem w konkursach grantowych do udziału w szkoleniu informacyjnym, które odbędzie się 30.09.2017 r. o godzinie 10:00 w GOK-u w Jadowie ul. Jana Pawła II 17.


29 września 2017

Zapraszamy do udziału w warsztatach


29 września 2017

Zapraszamy na Jesienny Piknik Rodzinny


25 września 2017

Szkolenia

W zawiązku z wolnymi miejscami można zgłaszać się jeszcze na następujące szkolenia:

  • dniu 27.09.2017 r. w Sulejowie ul. Kościelna 7 (Biblioteka Publiczna) o godzinie 10:00 odbędzie się szkolenie pt. „Premie w LSR, PROW 2014 – 2020”, które adresowane jest do osób chcących założy własną działalność gospodarczą na terenie objętym LSR. W celu zapisania się na szkolenie należny przesłać na adres biuro@lgdrw.pl wypełnioną i podpisaną fiszkę lub dostarczyć ją osobiście do biura LGD „RW”.
  • W dniu 28.09.2017 r. w Jadwisinie nr 54 w świetlicy wiejskiej o godzinie 10:00 odbędzie się szkolenie dla NGO oraz grup nieformalnych z terenu objętego LSR. Aby wziąć udział w szkoleniu należy przesłać maila na adres biuro@lgdrw.pl i w treści wpisać imię i nazwisko, telefon oraz kogo się reprezentuje.

22 września 2017

PLAŻA  TŁUSZCZ  2017

Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej” po raz kolejny współfinansowała i objęła Patronatem rozgrywki siatkówki plażowej w Tłuszczu. Projekt pn. „Plaża Tłuszcz 2017” składał się z Cyklu Turniejów Grand Prix (w dwójkach) oraz Amatorskiego Turnieju w Siatkówce Plażowej (w trójkach) i został rozegrany  na dwóch boiskach do siatkówki plażowej zlokalizowanych przy ul. Długa oraz Przyzakładowa w Tłuszczu.
Wnioskodawcą i organizatorem rozgrywek był Uczniowski Klub Sportowy działający przy Zespole Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu. Koordynatorem rozgrywek od wielu lat jest Pan Waldemar Sitek i Artur Dzięcioł.

Ogółem w projekcie „Plaża Tłuszcz 2017” wzięło udział 108 zawodników i zawodniczek. Rozegrano 85 spotkań. Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej”  ufundowała medale, puchary oraz dyplomy i zapewniła piłki do siatkówki plażowej oraz wodę dla uczestników. Ze strony LGD nagrody wręczała Pani Wiceprezes – Beata Trojanek.

Oto klasyfikacja czołowych drużyn Grand Prix:

Mężczyźni:
1. Szymon Przybysz, Kacper Suchenek.
2. Dawid Mazurek, Damian Wójcik.
3. Dominik Sadowski, Damian Zaręba.
4. Daniel Krassowski, Patryk Reniewicz.

Kobiety:
1. Katarzyna Balcerak, Aleksandra Borczyńska.
2. Natalia Abramczyk, Weronika Balcerak.
3. Natalia Dmochowska, Paulina Marczak.
4. Julia Ołówka, Aleksandra Pióro.

Pary mieszane (Mixty):
1. Dawid Mazurek, Anna Czumaj.
2. Damian Wójcik, Aleksandra Pióro.
3. Szymon Przybysz , Natalia Dmochowska.
4. Dominik Sadowski, Ewelina Pękul.
Czołowe drużyny X Amatorskiego Turnieju Siatkówki Plażowej.

Mężczyźni:
1. Metin 2 – Damian Wójcik, Dawid Mazurek, Patryk Reniewicz.
2. Sunrise Beaver Skład – Maciej Oleksiak, Rafał Suchenek, Adam Krysik.
3. TWWD –  Damian Zglec, Wojciech Kaska, Fabian Dłuski.
4. Betonowe Dziki -Cezary Bereda Adrian Wardaszka Tomasz Pietrzyk.

Kobiety:
1. Emerytki –  Katarzyna Balcerak, Aleksandra Borczyńska, Małgorzata Krysik.
2. Nie wiemy – Aleksandra Wachel, Kamila Kruk, Natalia Strumińska.
3. Fala fele – Natalia Dmochowska ,Paulina Marczak, Daria Brodzik.


18 września 2017

Zapraszamy



Partnerzy:












"Wolontariat to jest to"


Moja i Twoja Historia







LGD "Bądźmy Razem"
LGD "Ziemi Mińskiej"
LGD 9

Liga Bobra


Liga Bobra


Projekty współpracy: